Wpływ jazdy na snowboardzie na ludzki organizm

Wpływ jazdy na snowboardzie na ludzki organizm

Każda aktywność fizyczna inaczej oddziałuje na człowieka. Dzięki jednej można zbudować masę mięśniową, inna warunkuje utratę zbędnych kilogramów a jeszcze inna relaksuje i odstresowuje. Jak na ludzki organizm działa snowboard? Czy warto jeździć na desce biorąc pod uwagę kwestie zdrowotne?

Jazda na snowboardzie to przede wszystkim doskonały sposób na odstresowanie się. Godzinka jazdy po męczącym dniu sprawia, że uwolniona zostaje masa hormonów szczęścia tzw. endorfin, które łagodzą ból, wprowadzają człowieka w dobry nastrój i relaksują. Podczas jazdy nasz organizm jest mocno natlenowany, oddychamy szybciej, do nozdrzy wpada chłodne, rześkie powietrze, mija senność i zmęczenie a ciśnienie krwi się stabilizuje. Intensywna praca mięśni nóg i kręgosłupa sprawia, że sylwetka zyskuje gibkość i zwinność a ruchy są bardziej dynamiczne.

Poprawia się praca serca, przyspiesza metabolizm i ruchy perystaltyczne jelit. Słowem, cały organizm jest zaktywizowany do działania, rozluźniony i jednocześnie napięty na tyle, żeby poprawnie wykonywać poszczególne figury. Jazda na snowboardzie to doskonałe ćwiczenie zarówno dla ciała, jak i dla ducha a ćwiczący w szybkim tempie odczuwają jego pozytywne efekty.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Dieta pudełkowa Warszawa Jeśli nie masz czasu na gotowanie, a chcesz cieszyć się zbilansowanymi posiłkami, każdego dnia idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie dieta pudełkowa. Czym jest dieta pudełkowa? To całodniowy zestaw posiłków przygotowany, dla ciebie, przez firmę cateringową. Dzięki diecie pudełkowej nie musisz się martwić zakupami i gotowaniem. Decydując się na wejście w dietę pudełkową…

    Read more
  • Siłownia Ursynów

    Uczęszczanie na siłownię Chociaż możesz uzyskać bardzo skuteczny trening w domu, siłownia oferuje szerszą gamę opcji ćwiczeń niż większość ludzi może sobie pozwolić w swoich domach. Duże ciężary, maszyny cardio, bieżnia i sale treningowe łączą się, aby zapewnić opcje ćwiczeń, które mogą pomóc w zapobieganiu plateau poprzez różnorodne ćwiczenia. Kiedy idziesz po podłodze siłowni, to…

    Read more

Kategorie