Urazy podczas jazdy na desce

Urazy podczas jazdy na desce

Snowboard jest dyscypliną sportu, w której nie trudno o urazy. Niestety jak wszystkie sporty ekstremalne jest on swego rodzaju kaskaderką, uprawiając go nigdy nie mamy pewności, czy dzień zakończymy w jednym kawałku.

Najczęściej spotykanymi urazami podczas uprawiania tego sportu są:

– złamania kończyn górnych i dolnych
– zwichnięcia i skręcenia stawów
– stłuczenia oraz problemy z więzadłami i ścięgnem Achillesa

Do urazów tych dochodzi najczęściej na skutek upadku bądź wykonania nieprawidłowego, niekontrolowanego skrętu. Nigdy bowiem nie mamy pewności, co znajduje się pod śniegiem i czy nie wystają z niego na przykład kamienie. Niedoświadczeni snowboardziści powinni mieć się na baczności i nie wychodzić na stok bez odpowiednich ochraniaczy. Zaczyna się wzmożony sezon narciarski i większość stoków nie jest jeszcze dobrze przygotowana, brawura i brak uwagi mogą spowodować, że przez uraz nie będziemy mogli jeździć na desce nawet przez kilka najbliższych tygodni.

Jeżeli doznamy na stoku urazu i kończyna czy staw ewidentnie boli, nie można tego faktu bagatelizować, dalsza jazda może bowiem tylko pogorszyć sytuację i spowodować, że dochodzenie do pełnej sprawności będzie przedłużone.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Przejażdżki rowerowe Szalenie rozwinięta turystyka rowerowa sprawiła, iż rowerzystów w kraju mamy zatrzęsienie ! Rowery najróżniejszych typów przemierzają ulice i trasy rowerowe od Bałtyku do Tatr. Ceny bicykli zawierają się w olbrzymim przedziale. Zależy to od rodzaju sprzętu, producenta oraz ilości dodatków oferowanych przez sprzedającego. Istnieją również różnego rodzaju promocje i rabaty. Niektóre sezonowe, a…

    Read more
  • Osteopatia Warszawa

    Główne założenia osteopatii Osteopatia zakłada, że do powstania różnych zaburzeń i nieprawidłowości dochodzi wtedy, gdy organizm traci swoją naturalną zdolność do samoregulacji i nie jest już w stanie samodzielnie się naprawiać. Ta samoregulacja może zostać utracona zarówno na poziomie całych tkanek, jak i na poziomie składających się na nie komórek, czyli tych mniejszych części organizmu….

    Read more

Kategorie