Technika spadającego liścia w snowboardzie

Technika spadającego liścia w snowboardzie

Spadającym liściem w snowboardzie nazywamy taką technikę, która polega na ześlizgiwaniu się raz na jedną, a raz na drugą stronę. Technika ta jest jakoby podwaliną nauki poprawnego skręcania. Przydaje się również wtedy, kiedy mamy do czynienia ze stromym stokiem, a nasze umiejętności nie są jeszcze zbyt duże.

Technikę spadającego liścia wykonujemy w dwóch różnych stylach, albo na krawędzi pięt, albo na krawędzi palców. Ważne jest, aby technikę poznawać dopiero wtedy, kiedy potrafimy już płynnie się ześlizgiwać. Dopiero wtedy możliwe jest, że podczas tego manewru będziemy w stanie precyzyjnie przenosić ciężar ciała na przód lub na tył. Technika spadającego liścia to swego rodzaju asekuracja w niebezpiecznych sytuacjach, a także sposób na to, żeby nasza jazda była nie tylko bardziej płynna, ale i bardziej satysfakcjonująca. Przy spadającym liściu możemy dowolnie operować swoim ciałem, a nasze ruchy są gibkie i zręczne. Nieumiejętność opanowania tego stylu jazdy sprawia, że wyglądamy na desce sztywno, a wszelkie uskoki stanowią dla nas niemałe zagrożenie.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Osteopatia Warszawa

    Główne założenia osteopatii Osteopatia zakłada, że do powstania różnych zaburzeń i nieprawidłowości dochodzi wtedy, gdy organizm traci swoją naturalną zdolność do samoregulacji i nie jest już w stanie samodzielnie się naprawiać. Ta samoregulacja może zostać utracona zarówno na poziomie całych tkanek, jak i na poziomie składających się na nie komórek, czyli tych mniejszych części organizmu….

    Read more
  • Trener squasha Warszawa

    Jaki sport można uprawiać bez względu na pogodę Trener squasha Warszawa ma wielu kandydatów, chętnych na cotygodniowe, lub nawet częstsze treningi. Wszyscy zainteresowani uprawianiem ciekawego sportu, który można trenować bez względu na pogodę powinni rozważyć treningi squasha. Jedyne, co musimy ze sobą zabrać na tego typu trening, to odpowiedni strój sportowy oraz rakieta przeznaczona do…

    Read more

Kategorie