Snowboard

Snowboard

Snowboard to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportowych. Trudno dzisiaj jednoznacznie powiedzieć, kiedy się narodziła. Kiedy po raz pierwszy wymyślono, że zjazd na jednej desce z górskiego stoku może być świetną zabawą. Oficjalnie jednak uznaje się, że początek tej dyscypliny sportowej sięga 1965 roku.

Od samego początku zyskiwała coraz większą liczbę fanów. W końcu nie można było jej nie docenić i w roku 1998 snowboard został włączony do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dzisiaj w ramach tej dyscypliny na Olimpiadzie rywalizacja rozgrywa się w ramach dwóch konkurencji: slalomu giganta i tak zwanego half-pipe.

Ogólnie jednak konkurencje snowboardowe i style snowboardzistów możemy podzielić na cztery kategorie: freestyle, w którym liczy się przede wszystkim efektowność trików; styl alpejski, którego wyróżnikiem jest doskonała kontrola nad deską; freeride, gdzie jeździ się poza wyznaczonymi trasami oraz snowcross, w którym na czas pokonuje się tor z przeszkodami.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Przejażdżki rowerowe Szalenie rozwinięta turystyka rowerowa sprawiła, iż rowerzystów w kraju mamy zatrzęsienie ! Rowery najróżniejszych typów przemierzają ulice i trasy rowerowe od Bałtyku do Tatr. Ceny bicykli zawierają się w olbrzymim przedziale. Zależy to od rodzaju sprzętu, producenta oraz ilości dodatków oferowanych przez sprzedającego. Istnieją również różnego rodzaju promocje i rabaty. Niektóre sezonowe, a…

    Read more
  • Osteotomia kolana

    Na czym polega osteotomia kolana? Nieszczęścia chodzą po ludziach, ale szczęśliwie dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawić wiele nieprawidłowości związanych ze schorzeniami. Tak jest również w przypadku właściwej diagnozy i wykrycia we wczesnym stadium choroby zwyrodnieniowej stawów, która uszkodziła tylko jedną stronę stawu kolanowego. Choroba ta może rozwinąć się, gdy kości kolana i nogi nie…

    Read more

Kategorie