Snowboard: technika czy samozaparcie?

Snowboard: technika czy samozaparcie?

Próby mistrzowskiego opanowania nowej dziedziny sportu wiążą się z wieloma wyrzeczeniami. Młodzi adepci snowboardu często zastanawiają się, co jest ważniejsze: technika czy samozaparcie i dążenie do wyznaczonego wcześniej celu. Na pytanie to trudno jest odpowiedzieć, bo z jednej strony bez odpowiedniej techniki w sporcie niczego osiągnąć się nie da, ale z drugiej, co daje technika, jeżeli nie mamy tego samozaparcia?

Złoty środek osiągnąć jest bardzo trudno. Czasami wydaje nam się, że już jesteśmy u celu, już osiągamy świetne wyniki, ale motywacja gdzieś znika, zaczynamy zastanawiać się, czy snowboard to aby na pewno to, co chcemy trenować. Co zrobić w takiej sytuacji? Ćwiczyć dalej bez tej naturalnej ochoty czy spróbować wzbudzić w sobie prawdziwą chęć?

Z taką sytuacją spotyka się wielu sportowców, gdzieś w drodze czują wypalenie i nie mogą poradzić sobie z tym, co przed nimi. Doskonałym tego przykładem są ostatnie perypetie Justyny Kowalczyk, która zajmuje się dyscypliną podobną (narciarstwem). Niby umiejętności są, ale ochota znika. W takiej sytuacji musimy się głęboko zastanowić, czy aby na pewno chcemy robić właśnie to, czy możemy się zmotywować i iść dalej, mimo, że nie czujemy już tej samej satysfakcji co kiedyś.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Kroplówki witaminowe

    Kroplówki witaminowe Kroplówki witaminowe to jeden ze skutecznych sposobów suplementacji witamin, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Stosowane są nie tylko przez sportowców, ale również przez osoby z obniżoną odpornością, czy osoby będące na diecie. Sposób ten polega na dożylnym podaniu mieszanki składników, o ukierunkowanym działaniu. W skład takiej mieszanki wchodzą witaminy, minerały i…

    Read more
  • Endoproteza stawu kolanowego. Jednym z najbardziej złożonych połączeń organizmu ludzkiego jest staw kolanowy. Jest on narażony na różnego rodzaje kontuzje i schorzenia. Tego typu problemy dotykają nie tylko ludzi w starszym wieku lub aktywnych sportowców, ale również osoby młodsze. Wynika to z coraz bardziej biernego trybu życia. Często też są to ukryte wady, o których…

    Read more

Kategorie