Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Powrót do sprawności.

Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego nie jest czynnością tak bardzo prostą jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Staw skokowy to bardzo skomplikowany narząd który potrzebuje dużej ilości czasu aby zregenerować się do stanu sprzed jego uszkodzenia.
Szacuje się, iż ponad 90 procent wszystkich przypadków skręcenia stawu skokowego odbywa się podczas podwichnięcia się stopy do wewnątrz np. podczas grania w piłkę nożną.
Jednym z pierwszych etapów rehabilitacji skupia się na obniżeniu poziomu bólu a także próbie przywrócenia pełnej ruchomości w stawie.
Następnie, kiedy poprzednie etapy dojdą do skutku należy skupić się na odbudowie stabilności stawu. Dzieje się to poprzez zazwyczaj ponowną naukę chodzenia u pacjenta u którego stopa znajdowała się np. przez miesiąc lub dwa w gipsie poprzez co musi się on przyzwyczaić do ponownego stawiania kroków.
Ostatnim etapem bywa wizyta w salonie fizjoterapeuty który za sprawą swojego doświadczenia i umiejętności zdobytych na przestrzeni lat spróbuje uśmierzyć ból i obrzęki pacjenta za pomocą masaży uszkodzonych tkanek znajdujących się dookoła stawu skokowego jak i też przy pomocy specjalistycznych maszyn dokona pobudzenia tkanek do rehabilitacji za pośrednictwem np. prądu elektrycznego.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Dieta pudełkowa Warszawa Jeśli nie masz czasu na gotowanie, a chcesz cieszyć się zbilansowanymi posiłkami, każdego dnia idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie dieta pudełkowa. Czym jest dieta pudełkowa? To całodniowy zestaw posiłków przygotowany, dla ciebie, przez firmę cateringową. Dzięki diecie pudełkowej nie musisz się martwić zakupami i gotowaniem. Decydując się na wejście w dietę pudełkową…

    Read more
  • Wyjazdy studenckie Czy jesteś studentem i planujesz wypoczynek? Masz już dosyć nudnych wykładów, nużącej uczelni i chcesz się porządnie rozerwać, a dodatkowo wzmocnić mięśnie oraz wspomóc krążenie? Każdemu należy się wypoczynek, profesorowie bądź wykładowcy również to rozumieją. Będąc studentem, jedyne o czym marzysz to chwila spokoju. Idealnym sposobem na odprężenie się po całym roku nauki…

    Read more

Kategorie