Osteotomia kolana

Na czym polega osteotomia kolana?

Nieszczęścia chodzą po ludziach, ale szczęśliwie dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawić wiele nieprawidłowości związanych ze schorzeniami. Tak jest również w przypadku właściwej diagnozy i wykrycia we wczesnym stadium choroby zwyrodnieniowej stawów, która uszkodziła tylko jedną stronę stawu kolanowego. Choroba ta może rozwinąć się, gdy kości kolana i nogi nie są prawidłowo ustawione. Może to spowodować dodatkowe obciążenie wewnętrznej lub zewnętrznej strony kolana. Z biegiem czasu ten dodatkowy nacisk może zniszczyć gładką chrząstkę stawową, która chroni kości, powodując ból i sztywność kończyny. Stosuje się wtedy zabieg osteotomii kolana. Na czym ona właściwie polega?

Zacznijmy od tego, że osteotomia dosłownie oznacza „przecięcie kości”. W osteotomii stawu kolanowego kość piszczelowa (piszczel) lub kość udowa (kość udowa) jest przecięta, a następnie przekształcana w celu zmniejszenia nacisku na jeden przedział stawu kolanowego. W ten sposób można złagodzić ból i znacznie poprawić funkcjonowanie stawu kolanowego z wykrytym zapaleniem stawów.

Osteotomia kolana jest zazwyczaj wykonywana na kości piszczelowej. Chirurg zbliża do siebie kości po zdrowej stronie kolana i tworzy więcej przestrzeni między kośćmi po uszkodzonej, artretycznej stronie. W rezultacie kolano może unosić ciężar bardziej równomiernie, zmniejszając nacisk na bolesną stronę.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Skuteczne odchudzanie Wrocław Smukła sylwetka bez oznak cellulitu i innych nieestetycznych zmian to marzenie wielu kobiet. Aby osiągnąć zamierzony efekt należy pamiętać o zdrowej, zbilansowanej diecie i regularnej aktywności fizycznej, dostosowanej do możliwości danej osoby. Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się placówki, gdzie można zgłosić się po kompleksową pomoc w czasie odchudzania. Aby znaleźć…

    Read more
  • Trekking w Himalajach

    Trekking w Himalajach tylko dla odważnych? Trekking w Himalajach to przedsięwzięcie, do którego powinniśmy się należycie przygotować, najlepiej wybierając do współpracy najbezpieczniejszą i zaufaną firmę zajmującą się profesjonalną organizacją trekkingu, najlepiej z długą historią udokumentowanych wypraw. Ważne, aby taka firma była znana z dobrze zorganizowanych programów, przestrzegających odpowiednich standardów bezpieczeństwa i zachowania zdrowego rozsądku, podczas…

    Read more

Kategorie