Osteopatia Warszawa

Główne założenia osteopatii
Osteopatia zakłada, że do powstania różnych zaburzeń i nieprawidłowości dochodzi wtedy, gdy organizm traci swoją naturalną zdolność do samoregulacji i nie jest już w stanie samodzielnie się naprawiać. Ta samoregulacja może zostać utracona zarówno na poziomie całych tkanek, jak i na poziomie składających się na nie komórek, czyli tych mniejszych części organizmu. Efektem będzie w tym przypadku zaburzenie pracy konkretnego miejsca w ciele. Objawy są oczywiście mocno odczuwalne, dlatego człowiek ewidentnie widzi, że coś w jego organizmie nie działa prawidłowo, a wtedy zaczyna szukać dla siebie jakiejś pomocy.

Osteopatia Warszawa ma tę pomoc zapewniać. Do przywracania pełnej sprawności i prawidłowej ruchomości wykorzystuje ona różnego rodzaju techniki manualne. To dzięki nim tkanki od razu ulegają regeneracji, ale też są stymulowane do tego, by później mogły się już samodzielnie odbudowywać. Osteopaci nie skupiają się wyłącznie na tym, co jest tu i teraz, a chcą pomagać pacjentom w taki sposób, by cieszyli się oni dobrym zdrowiem również i w przyszłości. Charakterystyczne jest dla nich holistyczne podejście do zdrowia. Przez osteopatów ludzki organizm zawsze traktowany jest jak nierozerwalna całość.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Fizjoterapia – jak odzyskać siły? Siedzący tryb życia, brak sportu lub wręcz przeciwnie zawodowe uprawianie sportu sprawia, że coraz częściej nasz organizm potrzebuje pomocy fizjoterapeuty. Czym jest fizjoterapia? Fizjoterapia to nauka o naturalnej metodzie leczenia, która ma rozwijać, utrzymać i przywrócić maksymalną sprawność i jakość życia człowieka. Fizjoterapia oparta jest na energii fizycznej, ruchu, wpływaniu…

    Read more
  • Sprzęt nurkowy

    Jak się przygotować do kursu nurkowania? Jedną z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu jest aktywne uprawianie sportu. Wiele osób kojarzy aktywność fizyczną przede wszystkim z utrzymaniem dobrej sylwetki, ale to tylko jedna z korzyści jaka za tym idzie. Jeżeli zdecydujemy się na sporty zespołowe to dodatkowo spędzimy czas wspólnie z rodziną czy też z przyjaciółmi….

    Read more

Kategorie