Kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe to jeden ze skutecznych sposobów suplementacji witamin, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Stosowane są nie tylko przez sportowców, ale również przez osoby z obniżoną odpornością, czy osoby będące na diecie. Sposób ten polega na dożylnym podaniu mieszanki składników, o ukierunkowanym działaniu.

W skład takiej mieszanki wchodzą witaminy, minerały i inne potrzebne substancje. Mogą to być np. witamina C, witamina E, witaminy z grupy B, elektrolity, a także aminokwasy. Kroplówki dopasowane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań. Oczywiście można również sięgnąć po gotowe kroplówki mające określone działanie np. regenerujące, wzmacniające, nawadniające, odmładzające, czy też detoksykujące. Warto zaznaczyć, że infuzja kroplówek witaminowych jest bezpieczna, gdyż przeprowadzana jest w gabinecie pod nadzorem specjalisty.

Według lekarzy kroplówki witaminowe mogą być stosowane jako uzupełnienie niedoboru określonych substancji, a podanie ich dożylnie jest szybką i skuteczną formą. Częstotliwość przyjmowania takich mieszanek dożylnie uzależniona jest od kilku czynników, np. stan zdrowia, wyniki badań, czy cel przyjmowania kroplówki, a także jej skuteczność działania. Pierwsze efekty pacjenci zauważają już po pierwszej infuzji, niemniej zaleca się przyjmowanie ich 1-2 razy w tygodniu.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Dieta pudełkowa Warszawa Jeśli nie masz czasu na gotowanie, a chcesz cieszyć się zbilansowanymi posiłkami, każdego dnia idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie dieta pudełkowa. Czym jest dieta pudełkowa? To całodniowy zestaw posiłków przygotowany, dla ciebie, przez firmę cateringową. Dzięki diecie pudełkowej nie musisz się martwić zakupami i gotowaniem. Decydując się na wejście w dietę pudełkową…

    Read more
  • Przejażdżki rowerowe Szalenie rozwinięta turystyka rowerowa sprawiła, iż rowerzystów w kraju mamy zatrzęsienie ! Rowery najróżniejszych typów przemierzają ulice i trasy rowerowe od Bałtyku do Tatr. Ceny bicykli zawierają się w olbrzymim przedziale. Zależy to od rodzaju sprzętu, producenta oraz ilości dodatków oferowanych przez sprzedającego. Istnieją również różnego rodzaju promocje i rabaty. Niektóre sezonowe, a…

    Read more

Kategorie