Jak powstaje deska snowboardowa? Etapy produkcji

Jak powstaje deska snowboardowa? Etapy produkcji

Zanim zwyczajna deska snowboardowa trafi na sklepowe półki, musi przejść skomplikowany, etapowy proces jej tworzenia. Wydaje się, że jest to sprzęt prosty, ale każdy snowboardzista wie, że deska to coś szczególnego, coś, czemu poświęcono wiele pracy i uwagi.

1. Rdzeń
Zanim otrzymamy gotową deskę, pracownicy nowoczesne i skomputeryzowanej fabryki tworzą jej rdzeń, serce, na którym opierać się będzie cała konstrukcja. Najnowocześniejsze rdzenie powstają w technologii plastra miodu bądź też za pomocą systemu magnetycznego testowania. System ten zapewnia desce lekkość i wytrzymałość. Budowa rdzenia świadczy bezpośrednio o jakości deski snowboardowej, drewniana oznacza wysoki standard, zbudowana z włókna polimerowego zmieszanego z drewnem.

2. Klejenie deski
Gotowy rdzeń połączony zostaje z pozostałymi komponentami tj. polietylenowym ślizgiem, stalowymi lub aluminiowymi krawędziami oraz folią, na której znajduje się najczęściej grafika. Łączenie elementów przeprowadza się w specjalnie skonstruowanej do tego celu prasie, która w ciągu 20 minut łączy elementy w temperaturze 100 stopni Celsjusza.

3. Wykańczanie
Gotowa deska przechodzi proces ostrzenia, woskowania i polerowania a niektóre krawędzie ostrzone są specjalnym kamieniem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Trener kolarstwa

    Trener kolarstwa Jeśli zawsze lubiłeś jazdę na rowerze i poniekąd interesowałeś się tym sportem, mimo to nigdy nie zrobiłeś nic w tą stronę, a chciałbyś ale nie do końca wiesz co, z ogromną chęcią ci pomogę. Potrzebny ci trener kolarstwa, który poprowadzi cię po ścieżkach tego niesamowitego i czasem niestety niedocenianego sportu. Jeżeli jesteś zdecydowany…

    Read more
  • Rowery Giant. Tanie i doskonałe Marka Giant znana jest wielu rowerzystom. Rowery tej marki kojarzą się z doskonałą jakością, ale też i dużym wydatkiem. Nie ma w tym nic dziwnego. W wielu miejscach sprzedawane są w zastanawiająco wysokich cenach. Nie oznacza to jednak, że jest tak wszędzie. Jeśli mieszkacie Państwo w Krakowie i właśnie tu…

    Read more

Kategorie