Jak dobrać buty snowboardowe?

Jak dobrać buty snowboardowe?

Obuwie to jedna z najważniejszych części garderoby, w jaką powinniśmy się zaopatrzyć zanim wybierzemy się na stok. Wiele osób zdaje się bagatelizować kwestię odpowiednich butów i kupują jakiekolwiek, bez zwracania uwagi na to, czy będą odpowiednie nawet na bardzo mroźną pogodę. Trzeba pamiętać, że buty snowboardowe powinny być przede wszystkim wygodne, to od tego parametru musimy wyjść zanim coś kupimy.

1. Pierwszym punktem, jaki należy rozważyć podczas zakupów jest fakt, że przymierzając buty w sklepie nigdy nie powinniśmy zakładać kilku par skarpet. Warunki na stoku są bardzo różne, może się okazać, że jakiegoś konkretnego dnia będzie tak ciepło, że założymy jedne skarpety i buty będą zbyt luźne, stopa będzie się w nich przemieszczała, a cała jazda będzie nieprzyjemna.

2. Drugim, niezwykle istotnym, ale często pomijanym wyznacznikiem jest rozmiar obuwia. Snowboardziści bardzo często wybierają buty o rozmiar za małe bądź za duże, sądząc, że taka różnica nie ma znaczenia. Wręcz przeciwnie, ma ogromne znaczenie i do tego nawiązuje również pkt. 1. Wygodna jazda możliwa jest wyłącznie w dobrze dopasowanym obuwiu.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Przejażdżki rowerowe Szalenie rozwinięta turystyka rowerowa sprawiła, iż rowerzystów w kraju mamy zatrzęsienie ! Rowery najróżniejszych typów przemierzają ulice i trasy rowerowe od Bałtyku do Tatr. Ceny bicykli zawierają się w olbrzymim przedziale. Zależy to od rodzaju sprzętu, producenta oraz ilości dodatków oferowanych przez sprzedającego. Istnieją również różnego rodzaju promocje i rabaty. Niektóre sezonowe, a…

    Read more
  • Fizjoterapia – jak odzyskać siły? Siedzący tryb życia, brak sportu lub wręcz przeciwnie zawodowe uprawianie sportu sprawia, że coraz częściej nasz organizm potrzebuje pomocy fizjoterapeuty. Czym jest fizjoterapia? Fizjoterapia to nauka o naturalnej metodzie leczenia, która ma rozwijać, utrzymać i przywrócić maksymalną sprawność i jakość życia człowieka. Fizjoterapia oparta jest na energii fizycznej, ruchu, wpływaniu…

    Read more

Kategorie